Tříkrálová sbírka

22.02.2021 09:43

PODĚKOVÁNÍ

 

Letošní Tříkrálová sbírka byla velkým otazníkem, ale také velkým překvapením. Do poslední chvíle jsme věřili, že ji budeme schopni zorganizovat ve stejném formátu jako v uplynulých letech. Nakonec se tato představa rozplynula a tak přišel velký otazník, zda dokážeme oslovit naše pravidelné dárce a podporovatele z minulých let v on-line prostředí. O to více náš potěšilo, když jsme zjistili, že se k lidem naše prosba o podporu a příspěvek do Tříkrálové sbírky opravdu dostala. Lidé se ptali, chodili, přispívali. Když jsme nemohli přijít my, lidé přišli za námi.

Vybraná částka v Rychnově nad Kněžnou a jeho okolí byla nakonec nádherných 405 111 Kč (statické kasičky a online kasička). Je to více než třetina sbírky minulé a pro nás velké a milé překvapení.

Děkuji všem dárcům, lidem, kteří se podíleli na propagaci a roznáškách letáků, místním koordinátorům, starostům i pracovníkům městských a obecních úřadů. A také všem lidem, kteří byli ochotni nechat Tříkrálovou kasičku u sebe v obchodě.

Výtěžek Tříkrálové sbírky 2021 bude použit podle schváleného záměru na obnovu vybavení Stacionáře sv. Františka v Rychnově nad Kněžnou pro seniory a lidi s mentálním a kombinovaným postižením. Dále poputuje pomoc k rodinám s více dětmi ve městě a regionu, rodinám s postiženým dítětem a rodinám v nouzi. Část výtěžku bude také poskytnut Sdružení Neratov, na realizaci humanitárních projektů v Indii v oblasti Bangalore-Karnataka a Belgaum a na pomoc při mimořádných situacích a zmírnění dopadů pandemie COVID-19.

                                                                                                                                                                             Mgr. Ondřej Barabáš

 

Hřibiny-Ledská

2 320,00 Kč